Produkcja ciastek - maszyny do ciasta francuskiego

Produkcja ciastek - maszyny do ciasta francuskiego

Tak zwane grzebienie, rożki i koperty wykonywane z ciasta francuskiego stanowią bardzo popularne typy ciastek, z którymi można spotkać się w licznych cukierniach, supermarketach i sklepach spożywczych. O ile niewielkie cukiernie mają niekiedy ku temu możliwość, by ciasto francuskie wraz z realizacją przepisu wykonać ręcznie, to cukiernie przemysłowe wykorzystują najczęściej do tego celu profesjonalne maszyny do ciasta francuskiego. Tutaj oczywiście należy odróżnić maszyny do produkcji ciasta francuskiego od urządzeń obsługujących ten typ ciasta i wykonujących przy jego użyciu określone formy ciastek. Jeśli szukacie obu tych opcji, możecie zapoznać się z szeroką ofertą polskiego producenta maszyn cukierniczych i piekarniczych Hasborg, który specjalizuje się w branży cukierniczej już od 1997 roku.

Produkcja ciastek z ciasta francuskiego

Ciasto francuskie to bardzo wdzięczny produkt, który przyjmie zarówno słone lub słodkie nadzienie, jak i nawet sam cukier. Wiele nie trzeba, aby wykonane z niego ciastka były smaczne. Wystarczy wysokiej jakości ciasto francuskie i pieczenie przygotowanych przekąsek w odpowiednio wysokiej temperaturze. Trochę rzecz ma się oczywiście inaczej w przypadku własnoręcznego wykonania ciasta francuskiego - wtedy stanowi to trudne wyzwanie wymagające sporych nakładów pracy. Jedną z częściej wybieranych form ciastek z ciasta francuskiego są grzebienie, których kształt opiera się na składaniu np. w tak zwane palmiery. Tak naprawdę wystarczy obtoczyć je samym cukrem lub cukrem z dodatkiem cynamonu, a całość będzie bardzo dobra w smaku. Koperty i rożki są zaś dedykowane nadziewaniu ich konfiturą, owocami, serem, makiem czy też kremem. Ciasto francuskie wspaniale komponuje się z różnymi produktami, dostarczając tym samym szerokich możliwości w zakresie powstających coraz to nowszych przepisów. Wymienione typy ciastek wykonywane są zarówno w domach, jak i w cukierniach przemysłowych korzystających z maszyn do ciasta francuskiego, aby usprawnić i uczynić opłacalnym cały proces produkcji.

 


Jaką maszynę do ciasta francuskiego wybrać?

W branży cukierniczej można się spotkać z różnymi maszynami do ciasta francuskiego. Polecanym rozwiązaniem jest choćby urządzenie służące formowaniu ciastek, które znajduje się w bogatym asortymencie marki Hasborg. Wybór ten jest na tyle opłacalny, że umożliwia wykonanie różnorodnych rodzajów ciastek przy użyciu wyłącznie jednego urządzenia. Posiada bowiem aż cztery głowice: głowicę standardową maszyny Duomax M400, głowicę z pompą, głowicę wałkową i głowicę do muffin. Ponadto opcje dodatkowe odpowiadają za formowanie określonych rodzajów i kształtów ciastek, wśród których możemy wymienić: "gilotynę", "Migawkę", listwę obrotową oraz "Strunę". Przy wyborze odpowiedniej głowicy ta maszyna do ciasta francuskiego może obsługiwać różnorodne rodzaje ciast, jak choćby bezowe, piernikowe, biszkoptowe czy też kruche. Urządzenie to stanowi świetne rozwiązanie w przypadku cukierników chcących wykonywać przy pomocy jednego sprzętu więcej niż jeden rodzaj ciastek. Pozostały asortyment polskiej marki Hasborg znajduje się na jej stronie internetowej.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Rozwiązania przeciwsłoneczne dla okien dachowych – rolety, żaluzje, markizy

Rozwiązania przeciwsłoneczne dla okien dachowych – rolety, żaluzje, markizy

Klinika Chirurgi Naczyniowej

Klinika Chirurgi Naczyniowej

Podstawy tworzenia stron Single Page Application

Podstawy tworzenia stron Single Page Application