Drukowanie dokumentów do pliku - dlaczego warto?

Drukowanie dokumentów do pliku - dlaczego warto?

Funkcja drukowania dokumentów do pliku PDF wprowadziła mnóstwo wygody i ułatwień do naszego życia. Korzystanie z niej przebiega poprzez tworzenie plików PDF za pośrednictwem wirtualnej drukarki PDF Adobe. Następnie uzyskany plik można zapisać na dysku bądź w chmurze. Do czego służy ta opcja i kiedy warto z niej skorzystać? Drukowanie dokumentów do pliku - praktyczne porady na ten temat znajdziecie w niniejszym artykule.

Drukowanie dokumentów do pliku - komu jest dedykowane?

Mnóstwo firm i instytucji potrzebuje lub musi ze względu na przepisy prawa przechowywać dokumentację na określony temat przez dany okres czasu. Nie wszystkie dokumenty muszą koniecznie istnieć w wersji papierowej, niekiedy wystarczający jest wyłącznie format cyfrowy. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest korzystanie z funkcji drukowania dokumentów do pliku PDF. Pliki te wykonuje się szybko i łatwo oraz jednocześnie nie potrzebują one dużej ilości miejsca. Możliwość ta stanowi również oszczędną opcję, która jest przyjazna dla środowiska.

Drukowanie dokumentów do pliku PDF jest także chętnie wykorzystywaną funkcją przez osoby przesyłające dokumenty do kogoś innego lub na inne urządzenie. Tą metodą zapisany plik PDF w razie potrzeby można spokojnie wydrukować - bez ryzyka "zepsucia się" i przemieszczenia treści, tabeli oraz grafik tworzących dany dokument.

Zalety drukowania dokumentów do pliku

Drukowanie dokumentów do pliku doceniane jest ze względu na ekologiczność tego rozwiązania, oszczędność pieniędzy oraz czas realizacji. Użytkownicy wirtualnych drukarek PDF Adobe mogą również liczyć na inne możliwości i udogodnienia związane z praktykowaniem tej metody. Są to przede wszystkim:

  • w każdej sytuacji plik PDF wygląda identycznie. Bez obaw można go przesyłać e-mailem, przenosić na pendrivie czy też otwierać w innych programach. Nie ma takiej możliwości, aby w pliku zapisanym w formacie PDF coś się poprzestawiało;
  • "spłaszczenie" wydrukowanego dokumentu do pliku PDF ma swoje wady, jednakże dzięki temu nie zajmuje on dużo miejsca;
  • w plikach PDF można umieszczać komentarze;
  • w razie takiej potrzeby można wybrać wyłącznie pojedyncze strony dokumentu i stworzyć z nich całkowicie osobny plik PDF.


Drukowanie dokumentów do pliku PDF jest bardzo proste, ponieważ przebiega podobnie do wykonywania wydruków papierowych - różni się jedynie wybrana drukarka i otrzymanie elektronicznego pliku możliwego do zapisania w formie cyfrowej. Jeśli zaś kiedyś pojawi się potrzeba wykonania również takiego wydruku w wersji papierowej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Stosowne wykończenie lokum

Stosowne wykończenie lokum

Przyszłość projektowania stron www: co nas czeka?

Przyszłość projektowania stron www: co nas czeka?

Podstawy działania automatycznych owijarek: przewodnik dla początkujących

Podstawy działania automatycznych owijarek: przewodnik dla początkujących