Pożyczka hipoteczna na rozwój firmy - czy warto?

Pożyczka hipoteczna na rozwój firmy - czy warto?

Liczne firmy doceniają zalety posiadania własnych nieruchomości, które bardzo często jest o wiele bardziej opłacalne od wynajmowania budynków bądź lokali. Jednak zakup nieruchomości przez firmę wiąże się z niemałymi kosztami początkowymi, na które nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. W tej sytuacji wartą rozważenia opcją jest wzięcie pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm. Przedsiębiorstwa prowadzące swą działalność nas Podkarpaciu mogą skorzystać z pożyczki hipotecznej na korzystnych warunkach udzielanej przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju. Czym wyróżnia się omawiana pożyczka i dlaczego warto z niej skorzystać?

Zakup nieruchomości komercyjnych przez firmę

Nieruchomości komercyjne to różnorodne budynki oraz lokale przeznaczone do działalności gospodarczej prowadzonej przez daną firmę. Nieruchomościami komercyjnymi mogą więc być: sklepy, biura, magazyny, hale produkcyjne i temu podobne. Zakup nieruchomości komercyjnych przez firmę jest o tyle warty rozważenia, iż opcja ta daje o wiele więcej możliwości niż w przypadku wynajmowania budynków lub lokali. Przede wszystkim przedsiębiorstwo może dowolnie dysponować posiadanym majątkiem, w tym decydować o wprowadzaniu ewentualnych w nim zmian bądź postanawiać o jego wynajmie czy też ewentualnej sprzedaży. Mimo że zakup nieruchomości przez firmę wiąże się z wyłożonymi niemałymi środkami finansowymi, to istnieje możliwość ułatwienia sobie tej kwestii poprzez wzięcie pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm.

Zalety pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm

Mając własny wkład początkowy wynoszący 10%, podkarpackie firmy mogą skorzystać z usług Podkarpackiego Funduszu Rozwoju udzielającego pożyczek hipotecznych na ich rozwój. Omawiana pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm jest skierowana w stronę mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorców, którzy pragną kupić budynek lub lokal zadedykowany prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie województwa podkarpackiego. Kwota tej pożyczki hipotecznej może wynosić aż do 1 mln złotych, a oprocentowanie liczy 8,62%. Firma korzystająca z usług Podkarpackiego Funduszu Rozwoju może ponadto spodziewać się braku prowizji od udzielonej pożyczki oraz za rozpatrzenie wniosku. Zespół wykwalifikowanych ekspertów może doradzić Państwu, przedstawiając najbardziej korzystne oferty dla danego przedsiębiorstwa.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wykorzystać lokalne wydarzenia do poprawy pozycjonowania w Rzeszowie

Jak wykorzystać lokalne wydarzenia do poprawy pozycjonowania w Rzeszowie

Maszyny pakujące, czyli jak zminimalizować straty w procesie pakowania?

Maszyny pakujące, czyli jak zminimalizować straty w procesie pakowania?

Wybór odpowiedniej maszyny pakującej dla Twojego biznesu

Wybór odpowiedniej maszyny pakującej dla Twojego biznesu