Innowacyjne maszyny do ciasta francuskiego

Innowacyjne maszyny do ciasta francuskiego

Ciasto francuskie to jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych ciast, z którego są wypiekane ciastka, croissanty, rogaliki, bułeczki oraz wiele innych wyrobów cukierniczych wykonywanych na słodko i na słono. Aby produkcja z ciasta francuskiego szła szybko i wydajnie, używane są w niej różne maszyny cukiernicze.

Wiele fabryk czy cukierni stosuje do produkcji różnego rodzaju maszyny, które od początku do końca biorą udział w formowaniu ciasta, wykrawaniu z niego elementów oraz wypiekaniu gotowych słodkości. Ciastka i rogaliki kupowane w sklepie czasami w ogóle nie widzą pracy ludzkich rąk. Duże firmy są na tyle nowoczesne, że całe procesy produkcyjne zachodzące pod ich dachem odbywają się przy udziale maszyn. Sterowane są one komputerowo, przez specjalne programy dostosowane do produkcji. W fabrykach również ciasto francuskie jest wyrabiane maszynowo i cięte na kawałki. Specjalna maszyna wyrabia porządnie ciasto i wałkuje je na pasy o określonej grubości. Następnie z płatów ciasta francuskiego są wykrawane elementy o określonym kształcie np.: okręgu, kwadratu, prostokąta, serca itp. Na taśmie produkcyjnej wycięte ciastka są transportowane do pieca i wypiekane. Następnie można przystąpić do ich dekoracji. Ich praca jest automatyczna lub manualna, niekiedy potrzebują one zaprogramowania pewnych ustawień przez człowieka i wówczas pracują już samodzielnie.

Maszyny do tworzenia wyrobów cukierniczych są coraz nowocześniejsze. Posiadają one zazwyczaj panele dotykowe oraz wiele opcji produkcji. Warte uwagi są maszyny do ciasta francuskiego, które wykonują zarówno małe ciasteczka, jak i całe ciasta czy torty. Dzięki nim dużo szybciej można stworzyć zamówienie złożone przez cukiernie, piekarnie albo sklepy. Ich kompaktowe rozmiary nie wymagają dużych 

Opinie (3)

Bogna

2021-01-07 10:05:11

Adres IP:

*.*.*.33

Stała jakość daje się poznać zawsze po opiniach naszych klientów, szczególnie w przypadku ciasta francuskiego.
Tomasz

2020-07-27 11:32:15

Adres IP:

*.*.*.67

Energooszczędność i niezawodność dodałbym jeszcze do tego co pani napisała. Te wszystkie cechy składają się na jakość z górnej półki.
Helena

2020-07-23 13:29:44

Adres IP:

*.*.*.19

Szybkość, wydajność a przede wszystkim stała jakość to właśnie to czy powinien wyróżniać się profesjonalny sprzęt dla gastronomi.

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Standardowe moduły fotowoltaiczne

Standardowe moduły fotowoltaiczne

Jakie są błędy do uniknięcia podczas wyceny nieruchomości?

Jakie są błędy do uniknięcia podczas wyceny nieruchomości?

Kuchnia w lokalu użytkowym

Kuchnia w lokalu użytkowym