Zawód doradcy podatkowego

Zawód doradcy podatkowego

Doradca podatkowy to osoba, która w sposób kompleksowy i wszechstronny zajmuje się tematyką podatków.

 

Udziela informacji z zakresu obowiązującego prawa podatkowego, a także prowadzi księgi podatkowe, sporządza stosowne deklaracje i dokumentacje. Nie każdy może jednak wykonywać taki zawód. Aby zostać doradcom podatkowym trzeba posiadać stosowne kwalifikacje i kompetencje. Osoby, które mogą wykonywać omawiany zawód to w szczególności: osoby fizyczne, które wpisane są na listę doradców podatkowych, biegli rewidenci, a także radcowie prawni i adwokaci. 

Profesjonalni doradcy podatkowi mogą pomagać swoim klientom na różne sposoby - przede wszystkim przez udzielanie porad i wskazówek.

Mogą ponad to reprezentować poszczególne osoby w sporach z władzami skarbowymi, przygotowywać odwołanie od konkretnych decyzji. Doradca podatkowy musi posiadać pewne cechy, które ułatwią mu wykonywanie pracy. Z pewnością będzie to odpowiedzialność i rzetelność, a także perfekcja pracy. Tutaj nie może być mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Zatem doradca podatkowy musi posiadać specjalistyczną wiedzę i być na bieżąco z tym, co dzieje się w prawie podatkowym.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna

Gożdzikowa 14A / 1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Pracownia projektowania wnętrz Oscar Dekoracje

Matejki 12
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dobry księgowy

Dobry księgowy

Odkurzacz piorący- po co, jaki i gdzie kupić?

Odkurzacz piorący- po co, jaki i gdzie kupić?

Księgowość internetowa

Księgowość internetowa