Zalety tonerów alternatywnych

Zalety tonerów alternatywnych

Jeżeli jesteś właścicielem drukarki laserowej to prędzej czy później w twoim urządzeniu drukującym skończy się toner - o takim fakcie poinformuje Cię samo urządzenie lub podłączony do niego komputer. Kupując drukarkę laserową, zazwyczaj dostajesz wraz z nią oryginalny toner i tego też prawdopodobnie używałeś. Zastanawiasz się, czy kupić nowy oryginalny toner, czy może zdecydować się na zamiennik tonera?

Tonerem nazywamy plastikowy wkład, który jest wypełniony specjalnym proszkiem - jest to produkt, który jest przypisany do danego modelu drukarki. Tonerem alternatywnym nazwiemy zamiennik oryginału, który najczęściej jest produkowany przez firmy do wszystkich modeli drukarek, które są dostępne na rynku. Pierwszą zaletą tonera alternatywnego jest jego cena, która jest ok. 70% tańsza od ceny tonera oryginalnego. Toner alternatywny to dla nas świetna oszczędność, szczególnie jeżeli dużo drukujemy i często musimy wymieniać wkłady. Toner alternatywny jest tańszy od tonera oryginalnego, ponieważ w przypadku tego drugiego płacimy przede wszystkim za markę, a nie za produkt. 

Drugą zaletą tonera alternatywnego jest jego wydajność - zamienniki najczęściej umożliwiają drukowanie większej ilości stron niż w przypadku tonerów oryginalnych. Dlaczego tak się dzieje? Toner alternatywny jest napełniany proszkiem drukującym do pełna, natomiast tonerom oryginalnym często brakuje sporej części proszku drukującego. Podsumowując, toner alternatywny jest tańszym i bardziej wydajnym rozwiązaniem, dzięki któremu będziesz mógł przez dłuższy czas cieszyć się bardzo dobrą jakością wydruków. Wbrew powszechnej opinii zamiennik jest bezpieczny dla naszego urządzenia drukującego - wystarczy, że będziemy go kupować u sprawdzonych dostawców. Tusze i tonery alternatywne polecane są nie tylko użytkownikom indywidualnym, ale również małym, jak i dużym firmom. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Znaczenie dobrej strategii link buildingu

Znaczenie dobrej strategii link buildingu

Jak nowoczesne technologie pakujące przyczyniają się do oszczędności materiałów

Jak nowoczesne technologie pakujące przyczyniają się do oszczędności materiałów

Sztuka dekorowania w hotelu, poradnik dla przyszłych małżonków

Sztuka dekorowania w hotelu, poradnik dla przyszłych małżonków