Webinar, co kryje się pod tą nazwą?

Webinar, co kryje się pod tą nazwą?

Webinar jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej popularnych form komunikacji szkoleniowej — jest to konferencja internetowa znana również pod nazwą szkolenia online, która pozwala na komunikowanie się pomiędzy sobą bez konieczności wychodzenia z biura lub z domu. Webinar to inaczej transmisja na żywo, dzięki której osoba prowadząca szkolenie może swobodnie przekazywać wiedzę osobom biorącym udział we wspomnianym webinarze.

Webinar pozwala na obustronną komunikację pomiędzy prowadzącym spotkanie, a jego uczestnikami przy pomocy wirtualnych narzędzi. W jednym webinarze mogą zatem uczestniczyć osoby z odległych stron Polski, a nawet świata. Webinary są przede wszystkim wykorzystywane jako narzędzia marketingowe lub narzędzia szkoleniowe. Zazwyczaj są one organizowane z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania, dzięki któremu można transmitować głos, a nawet obraz — w większości oprogramowań dostępne są również inne funkcje, np. dzielenie pulpitu czy udostępnianie plików. Nowoczesne aplikacje pozwalają również na przeprowadzane za pomocą webinara krótkich testów, a nawet ankiet.
W pandemii koronawirusa webinary odgrywają dużą rolę w naszym życiu społecznym, dzięki nim istnieje możliwość prowadzenia zajęć szkolnych, wykładów uczelnianych, a także spotkań biznesowych czy wideokonferencji większych wydarzeń życia kulturowego. Webinary w dużym stopniu wykorzystywane są do prowadzenia szkoleń — jednym z innowacyjnych rozwiązań jest narzędzie MEDVEO, dzięki któremu w kompleksowy sposób można zorganizować warsztaty oraz spotkania online. MEDVEO to platforma stworzona przez markę Neo-Vinci, która od lat wspiera rynek medyczny kształcąc kadrę medyczną i farmaceutyczną online. Nowoczesne platformy edukacyjne pozwalają na przekazywanie ważnych informacji związanymi z nowymi formami leczenia, a także zastosowaniem poszczególnych leków w leczeniu bieżących chorób. Za pomocą webinarów można organizować szkolenia na najwyższym poziomie, skutecznie docierając do wybranych grup odbiorców.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Meble w kuchni

Meble w kuchni

Księgowość, parę słów na temat

Księgowość, parę słów na temat

Kuchnia w lokalu użytkowym

Kuchnia w lokalu użytkowym