Tańsze drukowanie- jak to zrobić?

Tańsze drukowanie- jak to zrobić?

Trudno wyobrazić sobie codzienną pracę w biurze bez konieczności drukowania różnego rodzaju dokumentów. Również w domu korzystając z komputera, często pojawia się konieczność zrobienia wydruku jakiejś strony lub treści, które będą potrzebne do nauki czy pracy. Korzystanie z drukarki generuje jednak koszty, na które na co dzień zwykle nie zwracamy uwagi. A szkoda bo okazuje się, że nawet niewielkie zabiegi mogą sprawić, że drukowanie stanie się tańsze. Jakie są na to sposoby?

Jednym ze sposobów by taniej drukować jest wybór drukarki, która generuje niskie koszty w przeliczeniu na stronę. Jest dużo tanich drukarek, jednak często wymagają one używania drogich tuszy co w perspektywie czasu nie jest opłacalne. Najniższe koszty drukowania w przeliczeniu na stronę generują drukarki laserowe z "wyższej półki". Znaczenie ma jednak też wydajność kartridżów. Mimo, że te bardziej ekonomiczne kartridże są wydajne to jednak są też najdroższe. Czasami, więc pomimo rzadszej ich wymiany i tak płacimy więcej. Sprawdzą się one jeśli drukowane są naprawdę duże ilości stron. W innym przypadku lepiej zdecydować się na drukarkę atramentową.
Dobrą metodą na oszczędzanie na drukowaniu jest wybór drukarki z automatycznym dupleksem. Pozwala to na dwustronne drukowanie, dzięki czemu o prawie połowę zmniejszamy koszty zużycia papieru do drukarki. Aby zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych można też stosować tańsze zamienniki tuszy lub tonerów z Tarnobrzegu. Często mimo niższej ceny jakość wydruku jest porównywalna do tej jaką uzyskujemy korzystając z oryginalnych tuszy lub tonerów. 

Jeśli zauważyłeś, że środki jakie przeznaczasz na drukowanie są zbyt duże, warto zastosować się do powyższych wskazówek, a z pewnością uda się je obniżyć. Zwrócenie baczniejszej uwagi na rodzaje dokumentów które przeznaczasz do druku i wyeliminowanie, tych których nie trzeba koniecznie drukować również pozwoli na tańsze drukowanie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Agencja interaktywna Technetium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
MEBLE ADA

Polna 14
37-300 Leżajsk

Średnia Ocena

4/5
Ania i Agata - Salon fryzjerski


PL-22400 Zamosc

Średnia Ocena

4/5

Podobne artykuły

Firmy cateringowe, kiedy warto skorzystać z ich usług?

Firmy cateringowe, kiedy warto skorzystać z ich usług?

V-Laser - nowość w dziedzinie zamykania naczynek

V-Laser - nowość w dziedzinie zamykania naczynek

Tańsze drukowanie- jak to zrobić?

Tańsze drukowanie- jak to zrobić?