Tańsze drukowanie- jak to zrobić?

Tańsze drukowanie- jak to zrobić?

Trudno wyobrazić sobie codzienną pracę w biurze bez konieczności drukowania różnego rodzaju dokumentów. Również w domu korzystając z komputera, często pojawia się konieczność zrobienia wydruku jakiejś strony lub treści, które będą potrzebne do nauki czy pracy. Korzystanie z drukarki generuje jednak koszty, na które na co dzień zwykle nie zwracamy uwagi. A szkoda bo okazuje się, że nawet niewielkie zabiegi mogą sprawić, że drukowanie stanie się tańsze. Jakie są na to sposoby?

Jednym ze sposobów by taniej drukować jest wybór drukarki, która generuje niskie koszty w przeliczeniu na stronę. Jest dużo tanich drukarek, jednak często wymagają one używania drogich tuszy co w perspektywie czasu nie jest opłacalne. Najniższe koszty drukowania w przeliczeniu na stronę generują drukarki laserowe z "wyższej półki". Znaczenie ma jednak też wydajność kartridżów. Mimo, że te bardziej ekonomiczne kartridże są wydajne to jednak są też najdroższe. Czasami, więc pomimo rzadszej ich wymiany i tak płacimy więcej. Sprawdzą się one jeśli drukowane są naprawdę duże ilości stron. W innym przypadku lepiej zdecydować się na drukarkę atramentową.
Dobrą metodą na oszczędzanie na drukowaniu jest wybór drukarki z automatycznym dupleksem. Pozwala to na dwustronne drukowanie, dzięki czemu o prawie połowę zmniejszamy koszty zużycia papieru do drukarki. Aby zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych można też stosować tańsze zamienniki tuszy lub tonerów z Tarnobrzegu. Często mimo niższej ceny jakość wydruku jest porównywalna do tej jaką uzyskujemy korzystając z oryginalnych tuszy lub tonerów. 

Jeśli zauważyłeś, że środki jakie przeznaczasz na drukowanie są zbyt duże, warto zastosować się do powyższych wskazówek, a z pewnością uda się je obniżyć. Zwrócenie baczniejszej uwagi na rodzaje dokumentów które przeznaczasz do druku i wyeliminowanie, tych których nie trzeba koniecznie drukować również pozwoli na tańsze drukowanie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Argonium Agencja Interaktywna

Gożdzikowa 14A / 1
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy

Gruszek i Jabłuszek 7
05-502 Piaseczno

Średnia Ocena

5/5
Italia Style - Stoły do jadalni

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wybrać dobre biuro podróży?

Jak wybrać dobre biuro podróży?

Księgowość w firmie

Księgowość w firmie

Szkolenia pracownicze

Szkolenia pracownicze