Splitter przedni - czy warto zainwestować w tę część?

Splitter przedni - czy warto zainwestować w tę część?

Montaż części samochodowego tuningu optycznego to świetny sposób na to, by odświeżyć lub całkowicie odmienić wygląd pojazdu. Na rynku można znaleźć rozmaite elementy wyposażenia, ale nie każdy z nich będzie pasował do konkretnego modelu samochodu. Produktem, którym w szczególności warto się zainteresować, jest splitter przedni. Element ten można dopasować do wielu modeli, ale przede wszystkim ma on podwójne zastosowanie - estetyczne i funkcjonalne.

Dlaczego? Czy warto zainwestować w oryginalny produkt oferowany przez znaną markę?
Splitter przedni to nic innego, jak płaska dokładka montowana poniżej zderzaka. Produkt występuje w rozmaitych wariantach i można go montować zarówno w przedniej, jak i tylnej części samochodu. Z tym, że splittery tylne środkowe oraz tylne boczne nie mają zastosowania praktycznego, a jedynie estetyczne. Aby zaspokoić potrzeby klientów posiadających różne modele samochodów, na rynku możemy znaleźć wiele różnych typów splitterów przednich.

Klasyczny splitter przedni
Jak wspomniano, splitter przedni jest dokładką znajdującą się pod zderzakiem. Element ten sprawia, że nadwozie wizualnie się obniża, przez co pojazd zyskuje zdecydowanie bardziej sportowy charakter. Dzięki splitterowi przedniemu wyraźnie poprawi się aerodynamika pojazdu. Dzieje się tak, bo powietrze przepływające pod zderzakiem mocniej dociska przednią oś, w efekcie czego odczuwalnie polepsza się przyczepność oraz stabilność. Wyraźnie można to odczuć zwłaszcza w trakcie przejazdów z większą prędkością. Bardzo często do wyboru jest kilka wersji wykończenia lub nawet koloru splittera, co umożliwia stworzenie nowoczesnego i spersonalizowanego tuningu optycznego.

Niestandardowe splittery przednie: splitter hybrydowy
Na rynku znaleźć można również splittery przednie, które wyglądem odbiegają od tych klasycznych. Są to przede wszystkim splittery hybrydowe oraz racingowe. Splitter hybrydowy składa się z dwóch nakładek, najczęściej w różnych wykończeniach, co dodatkowo podbija walory estetyczne samochodu. Splitter hybrydowy posiada najczęściej jedną płaską dokładkę matową, na której zamieszczona jest mniejsza, wypukła i o innym wykończeniu - carbonowym lub połyskującym. Taki splitter również przyczyni się do polepszenia aerodynamiki.

Splitter przedni racingowy
Splitter przedni racingowy to z kolei propozycja dla najbardziej wymagających oraz dla posiadaczy samochodów typowo sportowych. Cechą charakterystyczną tego elementu są stalowe wsporniki, które widać na pierwszy rzut oka, i które są stosowane do instalacji produktu. W przypadku splitterów racingowych dokładka pod zderzak ma całkowicie płaską formę, co sprawia, że pojazd ma typowo sportowy wygląd. Jeśli decydujesz się na zakup splittera racingowego, warto, byś dobrał pozostałe elementy tuningu optycznego w podobnym wykończeniu lub wykonane z tego samego materiału. Dzięki temu stworzysz oryginalny i efektowny tuning, który przyciągnie uwagę wielu miłośników motoryzacji.

Warto mieć też na uwadze, że splitter splitterowi nie jest równy. Wybierając element od renomowanego producenta możesz być pewien, że będzie to element dobrze dopasowany do pojazdu i posiadający odpowiedni pakiet gwarancyjny. Jeżeli z kolei decydujesz się na zakup splittera z drugiej ręki, nie masz pewności, że produkt nie jest w żaden sposób uszkodzony oraz dopasowany. Jedną z najbardziej uznanych polskich firm tworzących optyczny tuning samochodowy jest marka Maxton Design. W ofercie producenta znajdziesz szeroką gamę części, które tworzone są z przeznaczeniem do użytku w samochodach kilkudziesięciu marek.

Opinie (2)

Mietek

2022-02-11 09:10:33

Adres IP:

*.*.*.101

Polecam
Dariusz

2021-02-15 14:30:59

Adres IP:

*.*.*.94

Moim zdaniem warto, części są doskonałej jakości a w przypadku montażu splittera, ta pozornie mała zmiana dodaje fajnego charakteru.

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wybrać idealną salę weselną?

Jak wybrać idealną salę weselną?

V-Laser - nowość w dziedzinie zamykania naczynek

V-Laser - nowość w dziedzinie zamykania naczynek

Wykorzystanie frameworków front-end, takich jak Angular czy React, w tworzeniu stron internetowych

Wykorzystanie frameworków front-end, takich jak Angular czy React, w tworzeniu stron internetowych