Odkurzacze do czyszczenia na sucho i mokro - wady i zalety

Odkurzacze do czyszczenia na sucho i mokro - wady i zalety

Odkurzacze do czyszczenia na sucho i na mokro to nowoczesne urządzenia, które doskonale nadają się do sprzątania powierzchni miękkich, np. dywanów, jak również powierzchni twardych, tj. płytek, posadzek betonowych czy kamiennych. Profesjonalne odkurzacze, dzięki dużej pojemności pomagają w usuwaniu mokrych zabrudzeń, a także sporych plam z wody. Oczywiście takie odkurzacze nie tylko czyszczą mokre zabrudzenia, ale również zabrudzenia suche - wystarczy tylko wybrać i zastosować odpowiednie akcesoria.

Najczęściej tego typu odkurzacze idealnie odnajdują się na basenach, w szpitalach, biurach i galeriach handlowych. Odkurzacze do czyszczenia na sucho i mokro nie generują dużo hałasu podczas sprzątania - charakteryzują się wydajnym oraz cichym silnikiem, który pozwala nawet na wiele godzin nieustannej pracy. Odkurzacze piorące pozwalaną na gruntowne posprzątanie powierzchni płaskich - są to modele zwrotne, a jednocześnie charakteryzujące się zwiększoną stabilnością, dzięki dużym kółkom, na którym zostały umieszczone. Odkurzacze do czyszczenia na sucho i mokro wyposażone są w długie przewody zasilające, dlatego charakteryzują się sporym zasięgiem działania. 

Odkurzacze piorące nie tylko powinny być kojarzone z funkcją prania, ponieważ ich zastosowanie jest znacznie szersze - tego typu odkurzacz nie tylko zbierają rozlane ciecze, ale również są skuteczne w praniu tapicerek i czyszczeniu podłóg z różnych materiałów, nawet z linoleum czy wykładziny. Większość modeli odkurzaczy, które pozwalają na czyszczenie na mokro, umożliwiają również czyszczenie na sucho, a więc tradycyjne odkurzanie. Za pomocą jednego urządzenia można sprawnie i skutecznie posprzątać nie tylko przestrzenie domowe, ale również publiczne i komercyjne.

Czym różni się odkurzacz piorący od tradycyjnego odkurzacza? Przede wszystkim w obudowie oprócz miejsca na suche zabrudzenia znajdują się dwa zbiorniki - w jednym umieszcza się specjalny detergent piorący, a w drugim zbiera się zabrudzona ciecz. Odkurzacze piorące bez większego problemu poradzą sobie nawet z zaschniętymi zabrudzeniami. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Galanteria nagrobna czyli wazony,misy,książki, płaskorzeźby

Galanteria nagrobna czyli wazony,misy,książki, płaskorzeźby

Szkolenia pracownicze

Szkolenia pracownicze

Jak przygotować się do wyceny nieruchomości?

Jak przygotować się do wyceny nieruchomości?