O czym pamiętać przenosząc obsługę biznesu do sieci?

O czym pamiętać przenosząc obsługę biznesu do sieci?

Pandemia koronawirusa zamroziła działalność wielu przedsiębiorców. Brak konkretnych planów co do znoszenia obostrzeń powoduje, że większość z nich nie może pozwolić sobie na bierne czekanie. Im szybciej firmy zdecydują się przenieść swój biznes do Internetu, tym łatwiej będzie im stanąć na nogi. Taki krok może być bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ już teraz wiele mówi się o tym, że społeczeństwo po pandemii będzie dużo bardziej nastawione na zakupy online i usługi zdalne niż do tej pory. Firmy dzięki szybkiej i sprawnej transformacji będą mogły więc ukształtować sobie mocną pozycję na rynku.

Przenoszenie biznesu do sieci - najważniejsze zasady

Przenosząc biznes do Internetu, warto to zrobić przede wszystkim szybko i sprawnie. Firmom często zależy, aby sklep internetowy, który będzie dla nich sprzedawał, był nieskazitelny i dopracowany w każdym calu. W sytuacji, kiedy jednak zależy nam na zminimalizowaniu strat, warto kierować się słowami Marka Zuckerberga - „Wykonane jest lepsze od perfekcyjnego”.
Trzeba więc przede wszystkim działać sprawnie i dynamicznie. Nie oznacza to, że wdrażając sklep można pominąć kwestie optymalizacyjne, czy inne niezbędne użytkownikom funkcje. Dodawanie skomplikowanych efektów animacji czy zdjęć produktów w 360 stopniach, należy jednak odłożyć na później. Zakładając sklep warto również kreślić grupę docelową. Pomoże to w przygotowaniu działań promocyjnych, które zaowocują oczekiwanymi efektami.

Czy przeniesienie biznesu do sieci jest opłacalne?

Sprzedaż online to przede wszystkim możliwość zarabiania 24 godziny na dobę. Sklepy internetowe są otwarte cały czas, nie tylko około 8-12 godzin jak większość sklepów stacjonarnych. Wielu klientów dokonuje zakupów właśnie o niestandardowych porach, kiedy zakończą swoją pracę i mogą w spokoju przeglądać oferty. Obawy związane z zakładaniem sklepu internetowego często również dotyczą tego, że zautomatyzowane procesy odbiorą zatrudnienie pracownikom. To jednak powszechny mit, ponieważ sklep internetowy do prawidłowego działania wymaga pracowników, którzy będą zajmować się jego obsługą, kompletowaniem zamówień i dystrybucją, a także kontaktem z klientem. Wymaga to odpowiedniego przeszkolenia zatrudnionych, dlatego warto zająć się tym już na etapie budowy sklepu. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.argonium.pl/case_study/pozycjonowanie/jak-przenie-obs-ug-biznesu-do-internetu

Opinie (1)

Piotr

2021-08-18 08:23:53

Adres IP:

*.*.*.37

Moim zdaniem, przy takich działaniach warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji marketingowej.

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Profesjonalny serwis drukarek Brother w Rzeszowie

Profesjonalny serwis drukarek Brother w Rzeszowie

Techniki geotargetingu dla firm rzeszowskich – połączenie lokalnego marketingu i pozycjonowania

Techniki geotargetingu dla firm rzeszowskich – połączenie lokalnego marketingu i pozycjonowania

Styl i funkcjonalność we włoskiej jadalni

Styl i funkcjonalność we włoskiej jadalni