Modelowanie ust kwasem hialuronowym - czy zabieg jest bezpieczny?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym - czy zabieg jest bezpieczny?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym od kilku lat zajmuje ścisłą czołówkę wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na jego wykonanie decydują się kobiety w różnym wieku. Modelowanie ust Warszawa jest sposobem nie tylko na to, aby poprawić coś w swoim wyglądzie, ale także naprawić skutki postępujących procesów starzenia. Wciąż wiele pań rezygnuje jednak z podjęcia decyzji o zabiegu, z uwagi na strach przed powikłaniami lub niepożądaną reakcją organizmu. Czy zatem zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy - jakie ryzyko?

Modelowanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Należy do kategorii metod małoinwazyjnych, ponieważ wykonuje się go przy pomocy cieniutkiej igły lub kaniuli. Sama substancja, która jest wstrzykiwana, również nie powinna wywoływać żadnych działań niepożądanych, ponieważ jest naturalnym składnikiem organizmu.

Istnieje, co prawda, możliwość wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ oprócz kwasu hialuronowego w preparatach są zawarte również inne składniki, odpowiadające za usieciowanie kwasu. Dzięki temu organizm nie rozkłada go od razu, lecz dopiero po kilku miesiącach, dlatego efekty mogą utrzymywać się tak długo. Sam zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu.

Jak zachować ostrożność?

Zabieg wypełniania ust uchodzi za bardzo bezpieczny, jednak nie oznacza to całkowitego braku przeszkód do jego wykonywania. Zakazane jest przeprowadzenie iniekcji kwasu hialuronowego podczas okresu ciąży i karmienia piersią. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są również choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, tendencje do bliznowców czy niewyleczone infekcje, w tym opryszczka. Lekarze radzą również aby zachować szczególną ostrożność przy wyborze miejsca na zabieg. Korzystanie z usług osoby, która nie posiada wiedzy lekarskiej i odpowiedniego zaplecza medycznego zwiększa ryzyko powikłań. 

Opinie (3)

Monika

2020-07-03 11:29:05

Adres IP:

*.*.*.109

Bardzo długo wahałam się czy poddać się modelowaniu ust jednak to już teraz tak powszechnie dostępne, że postanowiłam spróbować. Super to wyszło, moje usta po delikatnej korekcie wyglądają pięknie!
Kasia

2020-05-19 10:37:50

Adres IP:

*.*.*.76

Ten zabieg jest naprawdę bezpieczny ale warto zadbać aby wykonany był przez specjalistę w renomowanym miejscu.
Pati

2020-01-13 14:29:47

Adres IP:

*.*.*.49

Poddałam się modelowaniu ust kwasem hialuronowym w klinice dr Pardy drugi raz. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg.

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Księgowość dla początkujących

Księgowość dla początkujących

Wykorzystanie drukarek 3D do dekoracji ciastek: przyszłość cukiernictwa

Wykorzystanie drukarek 3D do dekoracji ciastek: przyszłość cukiernictwa

Fotografowanie nagrobków: sztuka i etyka

Fotografowanie nagrobków: sztuka i etyka