Kto może się starać o pożyczkę hipoteczną dla firm?

Kto może się starać o pożyczkę hipoteczną dla firm?

Pożyczka hipoteczna dla firm może być przeznaczona na zakup nieruchomości komercyjnych. Podkarpacki Fundusz Rozwoju jest spółką samorządową, która wdraża instrumenty finansowe dla MŚP na terenie województwa podkarpackiego. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oferuje wsparcie przedsiębiorstwom, które mają ograniczony dostęp do finansowania. Dzięki takim działaniom wzmocni się aktywność inwestycja na Podkarpaciu, jak również rozwojowi ulegnie działalność gospodarcza i zmieni się pozycja firm na tle konkurencyjnych przedsiębiorstw. PFR Sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim udzielaniem funduszy pożyczkowych,a także dysponuje innymi instrumentami, np. poręczeniami.

Zalety pożyczki dla firm

Pożyczka hipoteczna dla firm udzielana przez PFR Sp. z o.o. może zostać wykorzystana do sfinansowania zakupu nieruchomości komercyjnych na terenie województwa podkarpackiego. Kwota pożyczki wynosi od 300 tysięcy złotych do 1 miliona złotych, a okres karencji trwa 6 miesięcy. Co można sfinansować z pożyczki hipotecznej od PFR Sp. z o.o.? Nieruchomości komercyjne, czyli budynki, w których będzie wykonywana działalność gospodarcza lub budynki przeznaczone pod wynajem, z których będzie czerpany zysk. Jednym z atutów pożyczki jest brak prowizji za rozpatrzenie złożonego wniosku, jak również oprocentowanie zmienne w skali roku od 1,15%. Aby uzyskać pożyczkę, należy wykazać 10% wkładu własnego.

Kto może dostać pożyczkę na zakup nieruchomości?

Od Podkarpackiego Funduszu Rozwoju o pożyczkę na zakup nieruchomości mogą się starać firmy, które mają utrudniony dostęp do finansowania. Warunkiem przyznania pożyczki jest wykazanie wkładu własnego w postaci 10% inwestycji, jak również prowadzenie działalności na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą firmy lub jej odziałem na jego terenie. Co więcej, pożyczki nie można wykorzystać do zakupu nieruchomości komercyjnej w innej części Polski, lecz wyłącznie na terenie Podkarpacia.

 

Opinie (1)

Rafał

2022-03-08 12:06:05

Adres IP:

*.*.*.77

Polecam PFR bardzo pomogli. Przejrzyste zasady finansowania

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Drukowanie dokumentów do pliku - dlaczego warto?

Drukowanie dokumentów do pliku - dlaczego warto?

Wybór odpowiedniej maszyny pakującej dla Twojego biznesu

Wybór odpowiedniej maszyny pakującej dla Twojego biznesu

Poradnik: Jak utrzymać piec cukierniczy w doskonałym stanie

Poradnik: Jak utrzymać piec cukierniczy w doskonałym stanie