Kompozycje kwiatowe we wnętrzach

Kompozycje kwiatowe we wnętrzach

Kwiatowe dekoracje we wnętrzach są miłym, a zarazem niezwykle efektowny sposobem na stworzenie wyjątkowego wystroju, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Kwiaty ożywią oraz dopełnią każdą aranżację wnętrza — kuchni, łazienki, a nawet sypialni. Piękna, a zarazem nawiązująca do naturalności dekoracja całkowicie odmieni charakter wybranego pomieszczenia — wprowadzi do niego wysublimowany smak.

Efektowne kompozycje kwiatowe

Efektowne kompozycje kwiatowe nie tylko zmienią estetyczne postrzeganie przestrzeni, ale również wpłyną na nastrój odczuwany przez użytkowników owych pomieszczeń. Lekkie oraz letnie kompozycje kwiatowe wniosą do aranżacji powiew świeżości. Nie trzeba kupować bukietów, aby stworzyć kwiatowe dekoracje wnętrz! Roślinne wzory często pojawiają się w stylu angielskim, shabby chic oraz prowansalskim. Ciekawym sposobem na urozmaicenie przestrzeni jest wprowadzenie do niej tapet, których grafika przedstawia ulubione kwiaty. Ornamenty kwiatowe mogą występować na poszewkach poduszek, zasłonach, roletach, a nawet pokrowcach tapicerowanych mebli.

Co zrobić, żeby kompozycje kwitowe we wnętrzach nie wyglądały tanio oraz tandetnie?

Warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz (projektant wnętrz Rzeszów), jeżeli nie jesteśmy pewni swoich wizji — on z pewnością przeniesie kreatywne projektu na realny wygląd pomieszczenia. Ostatnimi czasy na popularności zyskują kwiaty zerwane prosto z ogrodu lub łąki. Rośliny umieszczone są w innowacyjnych wazonach, np. doniczkach przypominających słoiki czy wazonach wykonanych z drutów. Rośliny równie dobrze prezentują się w piętrowych kompozycjach ułożonych na półkach kredensów lub na stopniach dekoracyjnej drabinki.
Kompozycje kwiatowe przepięknie będą prezentować się na stole w jadalni. Wspomnianą kompozycję warto uporządkować pod względem kolorystycznym — nie należy przesadzać z kolorami, dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie dekoracji do trzech barw oraz subtelne dopasowanie odcienia kwiatów do koloru naczyń. Kwiaty w jasnej kolorystyce będą wyglądać słodko oraz świeżo — warto urozmaicić je ostrzejszym kolorem lub odwrotnie uspokoić bielą. Kompozycje kwiatowe przepięknie sprawdzą się w połączeniach elementów aranżacji nowoczesnych i geometrycznych ze stylistyką retro oraz vintage.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Modele nowoczesnych i stylowych biurek

Modele nowoczesnych i stylowych biurek

Wpływ pandemii na rynek dostawców internetu

Wpływ pandemii na rynek dostawców internetu

Rozwiązania przeciwsłoneczne dla okien dachowych – rolety, żaluzje, markizy

Rozwiązania przeciwsłoneczne dla okien dachowych – rolety, żaluzje, markizy