Jak przekazać 1% podatku

Jak przekazać 1% podatku

Oddając jeden procent naszego podatku możemy wspomóc podopiecznych dowolnej Organizację Pożytku Publicznego. Dokładny wykaz organizacji, które są formalnie uprawnione do otrzymania części naszego podatku zobaczyć można na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy instytucja działa zgodnie z prawem - wpiszmy w wyszukiwarce internetowej adres Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i po prostu to sprawdźmy. Zastanawiający jest fakt, iż sporo Polaków nie wykorzystuje możliwości przekazania 1% swojego podatku dla osób czy tez instytucji, które go potrzebują. Jest to dziwne szczególnie z tego powodu, iż nie ponosimy żadnych kosztów związanych z przekazaniem należności. Jedyne co musimy zrobić, to wypełnić w odpowiedniej rubryce deklaracje PIT. Wpisać tam należy numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, a także konkretny cel, na który chcemy przeznaczyć ułamek naszego podatku.

 

Może to być na przykład pomoc choremu dziecku, poprawa jakości wykonywanych przez instytucje świadczeń, wsparcie ubogich. Tak na prawdę każda z osób, która nie ma czasu na odpisanie jednego procentu podatku powinna w własnym sumieniu odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nie pomogłem/pomogłam innym, skoro nic mnie to nie kosztuje. Pamiętajmy, że kiedyś to my możemy potrzebować takiej pomocy. Ważnym aspektem przy dzieleniu się jednym procentem podatku jest złożenie zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym w terminie.   

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Zakup odpowiednich systemów okiennych

Zakup odpowiednich systemów okiennych

Wpływ remontów i modernizacji na wartość nieruchomości

Wpływ remontów i modernizacji na wartość nieruchomości

Nowatorska technologia na konferencjach: Co warto wiedzieć?

Nowatorska technologia na konferencjach: Co warto wiedzieć?