Dress code sądu, czyli jak należy się ubrać?

Dress code sądu, czyli jak należy się ubrać?

W co ubrać się do sądu to powszechne pytanie, na które szukamy odpowiedzi w Internecie - o wspomnianą kwestię pytają osoby, które pierwszy raz dostały wezwanie do sądu w charakterze świadka. Dla niektórych wybranie stroju do sądu może okazać się dość problematyczne, dlatego w poniższym artykule przedstawimy Ci najważniejsze zasady, którymi powinieneś się kierować podczas wyboru stroju. Warto kierować się jedną prostą zasadą - sąd to nie pokaz mody, a więc nie wolno dać ponieść się fantazji, trzeba uszanować tę ważną instytucję, jaką jest sąd. W kancelarii adwokackiej zawsze można dopytać swojego pełnomocnika o strój, w jakim wypada się pojawić, jednakże sam adwokat Rzeszów zazwyczaj nie będzie zwracał klientowi uwagi, licząc na jego wyrachowanie.

Postaw na schludne ubranie
Adwokat omawiając z klientem strategię prawną, powinien delikatnie napomknąć o stroju, w którym jego klient powinien się pojawić - jednakże połowa puszcza tę uwagę mimo uszu, a druga połowa dopytuje się o szczegóły. Sąd jest poważną instytucją, której mamy pokazać nasz respekt, dlatego wybrany strój powinien być schludny, formalny i stonowany. Każdy adwokat jeżeli widzi, że ich klient ma specyficzny styl ubierania się, powinien uczulić, co do wybrania odpowiedniego stroju na dzień rozprawy. Chociaż strój nie będzie miał wpływu na wynik sprawy, to jednak sędzia może zwrócić na niego uwagę, a należy pamiętać, że w sądzie liczy się budowanie wizerunku, który będzie później pomagał lub pogarszał sprawę w wiarygodność przedstawionych zeznań.

Jaki stój wybrać do sądu?
Sąd jest poważną instytucją, a więc warto postawić na ubiór klasyczny i nieco bardziej formalny - należy zrezygnować z T-shirtów oraz jeansów. Kobiety natomiast powinny zostawić na inną okazję sukienki typu mini oraz maxi - lepszym rozwiązaniem będzie spódnica do kolan z elegancką koszulką i żakietem. Kolorystyka wybranych ciuchów powinna być stonowana, najlepiej w odcieniach szarości, bieli, beżów oraz odcieni pastelowych. Warto również zakrywać plecy, ramiona oraz dekolty - w taki sposób pokażemy, że szanujemy instytucję sądu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Maszyny cukiernicze i piekarnicze Hasborg

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
DMD tonery i tusze do drukarek

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Klinika Naczyniowa Doppler Instytut Warszawa

Josepha Conrada 24
01-922 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Techniczne udogodnienia dla gości hotelowych

Techniczne udogodnienia dla gości hotelowych

Strony internetowe

Strony internetowe

Jak technologia blockchain wpływa na branżę dostawców internetu?

Jak technologia blockchain wpływa na branżę dostawców internetu?